Hızlı tren garı zemini çürük mü çıktı? 
Reklamı Geç
Advert

Hızlı tren garı zemini çürük mü çıktı?

Hızlı Tren Güzergâhının değiştirilerekŞehir dışına kaydırılması ile başlayan iddialar durmak bilmiyor. Hızlı Tren İstasyonunun yapılması planlanan Üniversite alanında zeminin çürük çıktığı iddiaları kamuoyunda konuşulmaya devam ediyor. Yetkililerden ise ses yok.

Hızlı tren garı zemini çürük mü çıktı?
Hızlı tren garı zemini çürük mü çıktı? Sivas Memleket
Bu içerik 485 kez okundu.

Ahmet ÇINAR

Sivas’a 2018 yılında gelmesi planlanan hızlı tren güzergahının değiştirilerek hızlı tren garının şehir dışına alınması ile başlayan tartışma ve iddialar gündemi koruyor.

Şehir merkezine düşünülen hızlı tren garının Üniversite yerleşkesi içerisine kaydırılmasının hem üniversite açısından hem yolcular açısından sıkıntı oluşturacağı konusu defalarca gündeme gelmişti.

Güzergahın yanlışlığı, üniversite ve yolcular açısından uzaklık ve güvenlik açısından yaşanacak sıkıntılar konuşulmaya devam ederken, bu tartışmalara zemin sorunuda eklendi.

Şehir Merkezinde olması gereken ancak Üniversite güzergahına alınan hızlı teren garı için yapılan zemin etüt çalışmalarının yapıldığı ve zeminin çürük çıktığı iddia ediliyor.

Gar binasının yapılacağı alanın eski ırmak yatağı olduğu be nedenle zeminin çürük olduğu dile getirilirken yetkililerin duruma açıklık getirmemesi kamuoyunda iddiaların konuşulmasına zemin hazırlıyor.

Gar binasının bu alana yapılması halinde bina açısından da sıkıntıların yaşanacağı yapılan yatırımın da heba olacağı dillendirilirken İsmet Yılmaz Bulvarı ve Recep Tayyip Erdoğan Bulvarından geçirilmesi planlanan Hızlı Trenin kot farkı nedeniyle geçişinin imkansız olduğu da konuşulan olumsuzluklar arasında yer alıyor.

Avrupa başta olmak üzere Türkiye’de de diğer illerde Hızlı Tren garları şehir içinde iken, Sivas´ta neden ve ne amaçla şehir dışına kaydırıldığı konusu ise halen merak ediliyor.

Yetkili birimlerin bu iddialara ve yaşanacak sıkıntıların nasıl aşılacağına dair geniş açıklamalarda bulunarak kamuoyunu bilgilendirmeleri bekleniyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor