150 vagon üretilecek 

150 vagon üretilecek

TÜDEMSAŞ üretimine başlanan Yeni Nesil Yük Vagonunun, ilk yıldaki üretim hedefinin 150 adet olduğu belirtildi. Tanıtımı yapılan ve üretimine aralıksız devam edilen yeni nesil yük vagonunu yılsonunakadar 150 adet yapılacak ve önümüzdeki yıl hedef daha da büyütülecek.

150 vagon üretilecek
150 vagon üretilecek Sivas Memleket
Bu içerik 274 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

TÜDEMSAŞ Yeni nesil Yük vagonları üretimini aralıksız sürdürüyor. Prototip olarak üretilen vagonun kısa bir sürede seri üretimine geçilmesi ve ardından ihracatı amaçlıyoruz. Üretilecek 150 yeni nesil vagon hem iç piyasaya hem ihracata sunulacak.

Yeni nesil vagonların özelliği hakkında yapılan açıklamada en önemli özelliklerden birinin, 29,5 metre uzunluğuyla 2 vagonluk konteyneri tek bir vagonda taşıyabilmesi olduğu belirtildi. Yapılan açıklamada, ‘’Benzer vagonlardan yaklaşık 9,5 ton daha hafif olması bir başka önemli özelliği. Bu yüzde 26 daha hafif olması anlamına geliyor. Yine 25,5 ton boş ağırlığıyla Avrupa'daki eş değer vagonlara göre 4 tondan daha fazla yük taşıma fırsatı veriyor. Taşıma kapasitesindeki bu artış işletmeciye elbetteki yüksek fayda avantajı demek. Daranın hafifliği nedeniyle de yüzde 15 oranında daha fazla yük ya da daha düşük maliyet demek. Ülkemizde ilk defa üretilen 3 adet H tipi boji ve kompakt fren sistemi sayesinde yüzde 15 oranında yük taşıma maliyeti düşürülmüş durumda. Seyir sırasındaki düşük ses seviyesi de gürültüden uzak yine bu yük vagonlarımızın işletmecilik anlamındaki bir başka avantajı. İki adet vagonun görevini görebilen tek bir adet yeni nesil milli yük vagonunun üretim maliyeti de yüzde 15 daha düşük. Aynı zamanda bu uzun soluklu bakım maliyetinin de düşük olması anlamına geliyor.” denildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”