Yüksek ev kirası evlattan edecek 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Yüksek ev kirası evlattan edecek

Maddi imkânsızlıklar nedeniyle bütçelerine uygun bir ev bulamayan Öztürk ailesi bir yaşındaki çocuklarının ellerinden alınma korkusu ile feryat etti. hayırseverlere seslenen Öztürk ailesi ‘’ Bir hafta içinde bir ev bulamazsak, 1 yaşındaki evladımız mahkeme kararı ile çocuk esirgeme kurumuna alınacak. Hayır sahipleri yardım edin’’ dediler.

Yüksek ev kirası evlattan edecek
Yüksek ev kirası evlattan edecek Sivas Memleket
Bu içerik 347 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

 

Gemerek İlçesine bağlı Yeni Çubuk Beldesinde yüksek ev kiraları nedeniyle dışarda kalan aile, çocuklarındanda olma korkusu yaşamaya başladı.

 

Gözündeki problem nedeniyle çalışamayan 33 yaşındaki Nurettin Öztürk 3 ayda bir aldığı özürlü maaşı ile geçinmeye çalıştığını, bütçeye uygun bir ev bulamadıkları içinde sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.

 

Bir çocuk babası Nurettin Öztürk, Yeniçubuk’taki kira fiyatlarının yüksek olmasından yakınarak ‘’ Maddi imkansızlıklar nedeniyle uzun bir süredir keseme uygun bir ev bulamıyorum. Kimsede düşük fiyatla ev vermiyor. Belirli bir ikamet gösteremediğimiz için çocuk esirgeme kurumu tarafından çocuğumuz elimizden alınacak’’dedi.

 

Kendisi de esirgeme kurumunda yetişen Fatma Öztürk ise çocuğunun aynı şeyleri yaşamasını istemediğini dile getirerek ‘’ Ben eşim ile birlikte bir haftadır ev arıyorum. Ama kiralar çok yüksek. Bizde bunun altından kalkamıyoruz. Hayır severlerin yardımını bekliyoruz.’’dedi.

                       

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”