Üniversite Hastanesi usulsüzlük iddiasıyla sarsıldı 

Üniversite Hastanesi usulsüzlük iddiasıyla sarsıldı

Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve uygulama hastanesi, ameliyat parasında yaşanan usulsüzlük iddiası ile sarsıldı.Durum ameliyat olmak üzere hastaneye yatan hastanın ameliyattan vaz geçip parasını geri istemesi ile ortaya çıktı. şahsın hakkını aramak için yasal yollara müracaat ettiği öğrenildi

Üniversite Hastanesi usulsüzlük iddiasıyla sarsıldı
Üniversite Hastanesi usulsüzlük iddiasıyla sarsıldı Sivas Memleket
Bu içerik 1053 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve uygulama hastanesi, ameliyat parasında yaşanan usulsüzlük iddiası ile sarsıldı.

İddiaya göre olay Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi bölümünde özel muayene olan bir hastanın ameliyat olması gerektiği teşhisi konması ile başladı. Hasta özel ameliyat için 5 bin lira para ödedi. Ancak iddiaya göre, parayı vezneye değil, öğretim üyesinin isteği üzerine sekretere teslim etti. Paranın Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi veznesine yatırıldığını düşünen vatandaş, bir süre sonra farklı nedenlerle ameliyat olmaktan vazgeçti. Yasal olan hakkını kullanarak parayı geri almak için hastanenin gerekli birimlerine müracaat etti.

Ancak şahsa kayıtlarda böyle bir ödemenin yapılmadığı belirtildi.Durumun şokunu yaşayan vatandaş önce hastane yönetimine durumu aktardı ardındın ise Cumhuriyet Başsavcılığına müracaat ederek suç duyurusunda bulundu.

REKTÖRLÜK VE HASTANE YÖNETİMİ DE SORUŞTURUYOR

Mağdur olduğunu iddia eden vatandaşın müracaatı üzerine soruşturma başlatan Hastane yönetimi ve Rektörlük, olayla ilgili personellerin bir kısmında görev değişikliği yaptığı öğrenildi. Hastane yönetiminin her iki birim de yaşandığı iddia edilen olayın takibini titizlikle sürdürdüğü, gerekli yasal süreci başlattıkları bilgisine ulaşıldı.

ÖZEL MUAYENE ÜCRETİ NEDİR?

2014 yılında getirilen yasa ile isteyen vatandaşlar ücret karşılığı istediği profesör veya öğretim üyesine muayene ve ameliyat olabiliyor. Hastaların vezneye yatırdıkları paranın yüzde 40’ı hastane döner sermayesi kapsamında hastanenin ihtiyaçları için kullanılırken, yüzde 60’ı ise tercih edilen profesör ve öğretim üyesine aktarılıyor.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek