Bocce’ciler iddialı 

Bocce’ciler iddialı

Sivas Bocce Bowling Dart Federasyonu il temsilcisi Köksal Yılmaz, gencinden yaşlısına tüm sporculara açık olan bu spor dalını sevdirmek için çaba sarf ediyoruz “

Bocce’ciler iddialı
Bocce’ciler iddialı
Bu içerik 369 kez okundu.

Sivaslı Bocce’ciler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bocce Bowling Dart Federasyonu İl Temsilcisi Köksal Yılmaz, Milli Takım antrenörü Şefika Kaygusuz nezaretinde  sporcuların çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü söyledi.

Sivas’da Bocce sporunun  tanıtımının istenilen  düzeyde olmadığını ve sayılı sporcularla bu spor dalında başarı elde ettiklerini, vatandaşların müsabakalara  ve spor dalına  ilgisinin olmasını beklediklerini dile getiren KaygusuzVatandaşların ilgisi yok maalesef bu konuda eksiğiz. Bunu kabul ediyoruz. Ama bilinçlendirmek lazım izledikçe onların da hoşuna gidiyor. Sivasspor da yaptık ilk il birinciliğini. Veliler geldikçe onlarda mutlu oldu. Şu anda sürekli telefon alıyoruz. Hocam artık olgunlar ligi de oluşturun deniyor. Kısmetse diğer ayda kulüpler lig maçı yapacağız” dedi.

“HAZİRAN DA POLONYA’YA GİDECEĞİZ”

Haziran ayında düzenlenecek olan Dünya kupası müsabakaları için Polonya’ya gideceklerini de sözlerine ekleyen Kaygusuz; “Bedensel engellilerimiz, milli takım oyuncumuz, Muhammed Gökkaya ile beraber Haziran da dünya kupası var Polonya’da katılım sağlayacağız. Evraklarımız tamamlandı. Uçak biletlerimiz alındı. Artık destekleri bekliyoruz. Biz Sivas olarak BC4 grubu olarak tabir ettiğimiz kas hastalarımız biliyorsunuz. Bu konuda iddialıyız kas noktasında inşallah ilk 3 arasında oluruz” diye konuştu.

 

 “SİVAS’TA YOL ALACAĞIMIZA İNANIYORUZ”

Bocce sporuna olumlu tepkiler aldıklarını ve Sivas’ta iyi bir şekilde yol alacaklarına inandıklarını ifade eden Köksal; “Çok olumlu tepkiler aldık Sivas’ta yol alacağımıza inanıyoruz. Hava soğuk olduğu için kapalı mekanda oluyor ama normalde kum veya hafif toprak sahada yapılıyor. 4 metreye 15 metrelik herhangi bir alanda yapılabilir. Özellikle bunu yaz dönemlerinde Paşa fabrikası mesire alanında çocuklarımıza veya Sivaslı ailelerimize oynattığımız da çok çok ilgi gördü.  Zamanla bunu önümüzdeki günlerde çocuk şenliklerinde 23 Nisan’da, 19 Mayıs’ta daha ilerleyen günlerde yetişkinlere yapmayı düşünüyoruz. Zevkli güzel eğlenceli bir oyun. Hemen oynanabilir. Topları çıkarıp bir kenara koyduktan sonra saha belirleniyor. Centilmenlik üzerine en önemlisi bu. Centilmenlik üzerine kesinlikle kavga dövüş küfür yok. Oyuncular anlaşamadıkları konularda hakemle birlikte topun başına gidip anlaşıp karşılıklı olarak gerekirse ölçüm yapıyorlar ve hangisi olduğunu söylüyorlar” dedi.

 

“BOCCE OLUMSUZ ÖRNEK OLABİLECEK BİR SPOR DEĞİL”

Bocce sporunun centilmenlik açısından büyük önem arzu ettiğini ve olumsuz örnek olabilecek bir spor olmadığını da söyleyen Bocce Bowling Dart Federasyonu il temsilcisi Köksal Yılmaz; “Hiçbir şekilde çocuklarımıza olumsuz örnek olabilecek bir spor değil. Ben Bocce il temsilcisi olarak burada faaliyete geçtiğimde Şefika hanımla karşılaştım sağ olsun çok yardımcı oldu. Şefika Hanım Paralimpik Bocce’de milli takım antrenörümüz. Bu konuda bana sağ olsun bugünde çok yardımcı oldu. Birlikte yol alıyoruz. Birlikte hem Paralimpik hem Bocce alanında her ikisinde de engelli arkadaşlarımızla da normal sporda da daha iyi yol alacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR