Bekle bizi Süper Lig 
Advert

Bekle bizi Süper Lig

Denizlispor karşılaşmasının ardından Sivasspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, takımın rotasında sapma olmadığını, hedefe adım adım ilerlediklerini söyledi.

Bekle bizi Süper Lig
Bekle bizi Süper Lig
Bu içerik 321 kez okundu.

 

Denizli karşılaşmasının ardından görüşlerini dile getiren Bakkal “Bizim yolumuz belli, şampiyonluk. Bu yolda da az fire vermek istiyoruz. Hem camia hem de kulüp olarak Süper Lig'e ait olduğumuzu düşünüyorum. Bu yolda da bu galibiyetin kıymetini bilip, önümüzdeki haftalarda daha rahat galip gelmek istiyoruz."

Sivasspor’u çok yakından  tanıyan birisi. Zor anlarda bu takımın yanında yer alarak başarılı olması için gecesini gündüzüne katıyor. Sivasspor’dan gelen teklifleri bu güne kadar hiçbir zaman “olmaz “ demedi. Bana ihtiyaçları var diyerek gelip takımın başına geçti. Sivasspor’da üçüncü dönemini yaşıyor. Bu takımı biz düşürdük çıkarmakta bize düşer diyerek  taşın altına elini soktu ve  Sivasspor’u zirve yarışına ortak etti. Üçüncü Bakkal dönemi yaşanıyor. Yönetim büyüt bir risk aldı. Bu takımın yeniden başarılı olması için  Mesut Bakkal’a teklif götürmek  ateşten gömlek giymek gibiydi. Bir yanda  taraftar tepkisi, diğer yanda düşen bir takımın başındaki hocanın tekrar göreve getirilmesi. Ama, yönetim kararını vermişti. Bu takımı tekrar başarıya kavuşturmanın yolu Bakkal’dan geçiyordu ve öyle de oldu. Sivasspor Bakkal ile tarih yazmaya kararlı. Bu tarih yazılırken elbette bizlere düşen görevde destek olmalı.

Mesut Bakkal “Takımın başına geldiğim günden itibaren hep aynı sözü tekrarladım. Bu takımın yerinin Süper Lig olduğunu söyledim. Türkiye’nin gıpta ile baktığı bir yönetim, iyi bir kadromuz ve takımını seven bir taraftarımız var. Bu takımın şampiyon olmaması için hiçbir mani yok. Şampiyon olacağız demiştim, İnşallah bu takımın başında şampiyon olarak tur atmayı Allah bana nasip edecektir”

Bakkal “Zorlu bir maratonun içerisindeyiz. Elbette inişli çıkışlı haftalar olacaktır. Kimi zaman çok başarılı bir futbolcu  çok kötü oynayacak, eleştirilere maruz kalacak, kimi zaman başarısız gördüğünüz bir futbolcu yıldız olacaktır. Bir futbolcuyu bir haftalık performansı ile değerlendirmek çok yanlış. Önemli olan takım ruhunun sahaya yansıtılması.”

Bakkal “ Zaman zaman oynattığım futbol ile eleştiriliyorum. Görüş meselesi. Ben bu takımın teknik patronu olarak olaya bakıyorum. Kazanmanın yolu ne ise onu planlayarak yoluma devam ediyorum. Kısa vadede başarı beklenilemez. Çok kötü oynayarak kazanabilirsiniz, çok iyi oynayarak yenilebilirsiniz.  Önemli olan futbol şansının yanınızda yer alması.”

Bakkal “Zirve yarışına ortak olduk. Biz önce zirveyi ardından şampiyonluğu istiyoruz. Bundan sonra yapacağımız tüm karşılaşmalar final karşılaşmaları olacak. Bu saatten sonra hiçbir takıma kötü diyemezsiniz. Lig kaynayan kazan gibi. Kimileri kendisini kurtarmak isteyecek, kimileri ile kurtulmak ama, biz şampiyonluğu istiyoruz.”

Bakkal “Şimdi söz taraftarımızda. Artık hiçbir bahanenin ardına sığınmadan takımına destek vermeli. Sivas’ın en önemli marka değerlerinden birisi olan Sivasspor’un şampiyon olarak süper lige çıkması şart. Bunun yolu da taraftar desteğinden geçer. Takım yalnız bırakılmamalı”

Bakkal “Hafta sonunda kendi saha ve seyircimiz önünde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşacağız. Bu müsabaka çok önemli. Bu müsabakayı kazandığımız an liderlik koltuğuna oturabiliriz. Bu müsabakada taraftarlarımızı stadyumda görmek istiyoruz. Pazar günü güzel bir havada, takımın yanında yer almak ve galibiyetine ortak olmak için taraftarlarımıza ihtiyacımız var”

Bakkal “Artık sözün bittiği yerdeyiz. Biz sözümüzü söyledik. Şampiyon olacağız diye ilan ettik. Bu sözün arkasındayız. Bizi Sivaslı yalnız bırakmasın. Taraftarlarımız her zaman yanımızda yer alsın. Birlikte sevinelim. Şehir olarak aynı sevinci, aynı coşkuyu hep birlikte yaşayalım”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR