Şubat ayı birleşimi Altınyayla’da gerçekleştirildi 

Şubat ayı birleşimi Altınyayla’da gerçekleştirildi

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy başkanlığında her ay bir ilçede düzenlenen İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantılarının 2017 Şubat ayı birleşimi Altınyayla’da gerçekleştirildi.

Şubat ayı birleşimi Altınyayla’da gerçekleştirildi
Şubat ayı birleşimi Altınyayla’da gerçekleştirildi
Bu içerik 357 kez okundu.

Altınyayla Çok Programlı Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’un yanı sıra Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Harun Tan, Celal Karahan ve Ahmet Sevim ile Şube Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

Altınyayla tanıtım videosunun gösterime sunulması ile başlayan toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Durgut tarafından brifing verildi. Daha sonra Ocak ayında gerçekleştirilen toplantıda alınan kararların değerlendirilirken, yapılması planlanan proje ve çalışmalar masaya yatırıldı. İlçe milli eğitim müdürleri, toplantıda tek tek söz alarak, ilçeleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz ise kendi görev alanları ile ilgili konularda ilçe milli eğitim müdürlerini bilgilendirdi

 Toplantının son bölümünde konuşan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy; “Biz bir ekibiz. Sizlerle birlikte ilimizin eğitim kalitesini artırmak için çalışıyoruz. Sizlerden ricam burada almış olduğumu kararlar, kâğıt üzerinde kalmasın. Toplantının hemen ardından ilçe müdürlerimiz kendi ilçelerinde okul müdürlerini toplayarak projelerimizin hayata geçirilmesi için gereken çalışmaları yapsın. Ancak bu şekilde masa başında alınan kararlar sağlıklı bir şekilde sahada uygulanabilir. Yaptığımız toplantıların meyvesini almaya başladık. Örnek verecek olursak; önceki toplantılarda ısrarla üzerinde durduğumuz TÜBİTAK bilim fuarlarına başvurularda ciddi bir artış sağladık. Geçen yıl 90 olan başvuru sayısını bu yıl 107’ye çıkardık. Ayrıca; beyaz bayrak alan okul sayımız hızla artıyor. Yine, ilçelerimizden kitap okumaya yönelik faaliyetlerle ilgili olumlu dönütler alıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Toplantının ardından Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve beraberindekiler yemekte bir araya geldi. Yemeğe İlçe Kaymakamı Musa Aydemir ve Belediye Başkanı Necmettin Mermer de katıldı. Burada kısa bir konuşma yapan Kaymakam Aydemir, “İlimiz genelini ilgilendiren böylesine kapsamlı bir toplantının ilçemizde gerçekleştirilmiş olması bizleri çok mutlu etti. Sizleri burada ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Necmettin Mermer ise “Sizleri köklü bir geçmişe sahip olan Altınyayla ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Kapımız sizlere her zaman açık.” Dedi.

Altınyayla’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ise “Her ay bir ilçemizde gerçekleştirdiğimiz İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantılarımızın bu ayki oturumunu Altınyayla ilçemizde gerçekleştirdik. Gerçekten göstermiş olduğunuz misafirperverlik bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bizlere göstermiş olduğunuz yakın ilgiden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum” dedi. İlçe Kaymakamı Musa Aydemir, daha sonra Altınsoy’a günün anısına üzerinde isminin yazdığı işlemeli porselen hediye etti.

ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPILDI

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, buradaki programın ardından ilçede görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi. Alparslan İlkokulu’nda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Durgut’da katıldı. Burada konuşan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy; “Bizlerin almış olduğu kararları uygulayanlar sizlersiniz. Bir benzetme yapmak gerekirse, Milli Eğitim Müdürlüğü bir karargâh ise okullarımız sıcak temasın yaşandığı sınır karakollarıdır. Buradan yola çıkar isek sizler uç beyleri olarak görev yapmaktasınız. Öğrenci ile birebir iletişimi sağlayan ve alınan kararların uygulayıcıları sizlersiniz. Dolayısıyla sizlere büyük görevler düşmektedir. Ben hepinizin bu sorumluluğun bilinciyle hareket ettiğine inanıyorum. Sınıfta verilen 40 dakikalık eğitim ülkemizin 40 yıllık geleceğine etki etmektedir. Bu açıdan bakacak olursak sizler dünyanın en güzel ve önemli mesleğini icra ediyorsunuz. Sizlerden ricam, öğretimin yanında eğitimi de ihmal etmemenizdir” ifadelerini kullandı. Altınsoy, bir süre öğretmenlerle sohbet ederek, görüş öneri ve sorunlarını dinledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”