Öğretmenler gününde darbeci zihniyeti var 

Öğretmenler gününde darbeci zihniyeti var

Eğitim Bir Sen Sivas Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, kutlanan mevcut öğretmenler gününün 12 Eylül darbesi zihniyetini taşıdığını belirterek, ‘’Darbecilerin yeri milletin vicdanında nasıl meşrulaşmadıysa, 24 Kasım da aynı şekilde meşrulaşamamıştır’’ dedi.

Öğretmenler gününde darbeci zihniyeti var
Öğretmenler gününde darbeci zihniyeti var
Bu içerik 338 kez okundu.

Eğitim Bir Sen Sivas Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, 24 Kasım Öğretmenler günü ile ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi. Eğitimdeki bazı sorunları dile getiren Temiz, 24 Kasım Öğretmenler Gününün darbeci zihniyetle kutlandığının da altını çizdi. Temiz yaptığı açıklamada, ‘’Öğretmenler günü, öğretmenlik mesleğinin sorunlarının ortaya konulduğu, çözüm önerilerinin yoğun olarak tartışıldığı, itibarının artırılması için en güçlü vurguların yapıldığı, öğretmenler arasındaki mesleki dayanışmanın en üst düzeyde gerçekleştirildiği, öğretmenlerle öğrenciler arasında öğretmenliğin önemini ve değerini açığa çıkararak duygusal atmosferlerin yaşandığı bir gündür.

Ancak Türkiye’de 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak tahsis edilen gün, 12 Eylül askeri darbesinin ardından, darbe yönetiminin kararıyla kutlanmaya başlamıştır. Darbecilerin ruhunu yansıdan, izlerini taşıyan, yapmak istedikleri mühendisliğe öğretmenleri de ortak etmek için merasimleri ve kutlamalarıyla sorgulanmaksızın her yıl tekrarlanan öğretmenler günü, millet iradesini hiçe sayanların lütfuyla ‘öğretmenlere de bir gün olsun’ denilerek ihdas edildiği günden beri kabul sorunu yaşamaktadır. Darbecilerin yeri milletin vicdanında nasıl meşrulaşmadıysa, 24 Kasım da aynı şekilde meşrulaşamamıştır.

24 Kasım Öğretmenler Günü, mevcut haliyle, bin yıllık geçmişi yok sayan ve el yordamıyla kazılmış yüzeysel temeller üzerine bina edilmek istenen köksüz, ruhsuz anlayışın bir tezahürüdür. Öğretmenler günü, öncelikle karşılığını medeniyet değerlerimizin derinliklerinde bulan bir temel üzerinde yeniden inşa edilmeli, darbecilerin, antidemokratik süreçlerin ve endoktrinasyon uygulamasının bir karşılığını olmaktan çıkarılmalıdır’’ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”