Mecliste öğretmenler unutulmadı 

Mecliste öğretmenler unutulmadı

Gürün İl Genel Meclisi Üyesi Bekir Tanyıldız, öğretmen olan meclis üyelerine çiçek takdim etti.

Mecliste öğretmenler unutulmadı
Mecliste öğretmenler unutulmadı
Bu içerik 354 kez okundu.

İl Genel Meclisi, öğretmenleri unutmadı. Gürün İl Genel Meclisi Bekir Tanyıldız, dün gerçekleşen oturumda 24 Kasım öğretmenler günü sebebiyle öğretmenlik görevinden emekli olan meclis üyelerine çiçek takdim etti.

Gündem dışı konuşmalarla başlayan toplantıda meclis başkanı Sedat Özata, “24 Kasım öğretmenler günü tüm öğretmenlerimiz için kutlu olsun. Bu mesleği icra edip şuan aramızda olan meclis üyelerimizin de öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

Öğretmenlere çiçek takdim eden Gürün İl Genel Meclisi üyesi Bekir Tanyıldız ise “Dünyada hiçbir meslek manevi olarak öğretmenlik kadar tatmin edici değildir. Öğrencilerimizin çalışkan, dürüst, topluma yararlı insanlar olması biz öğretmenlere verebilecekleri en güzel armağandır. Bir öğretmen mesleğe başladığı günden yaşamının sona erdiği ana kadar görevini yapmaya devam eder. Hatta öldükten sonra bile fikirleri öğrencileri aracılığıyla yaşamaya devam edecektir. Başöğretmen Atatürk, ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözleriyle öğretmenlere çok önemli bir misyon yüklemiştir. Ulu önder, modern Türkiye’nin inşasında öğretmenlere büyük görevler düştüğünü düşünerek ‘Ulusları kurtaracak olanlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenlerin onurlarına yakışan bir yaşam tarzının sağlanması gerekir. Mesleğini en iyi şekilde yapmaktan başka kaygılarının olmadığı, verilen sözlerin tutulduğu günlere kavuşmayı özlemle beklediğimizi belirtmeden geçemeyeceğim. Milli Eğitim Bakanının Sivaslı olması ilimiz için 24 Kasım’ı daha da anlamlı hale getirmiştir diye düşünüyorum. Umuyor ve diliyorum ki tüm öğretmenleri mutlu edecek müjdeleri vermeye ve hayata geçirmek Sivas bir bakana kısmet olur” ifadelerini kullandı. Diğer meclis üyelerinden Fehmi Çevik ise “Bizim dönemimizde imkansızlıklar çoktu. Okul yıllarında pek çok imkansızlıkla karşılaştık. Bugün ise baktığımız da gerek öğretmenlerimiz gerekse de öğrencilerimiz tüm imkanları bulabiliyor. 24 Kasım öğretmenler gününde eğitimcilerimizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

EĞİTİM ÖNEMLİ

CHP Grup Başkanı Sadık Güller “Eğitim demek gelecek demektir. Hz. Ali “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” diyerek eğitimin önemine vurgu yapmıştır. Nesillerimizi yetiştirecek kişiler de öğretmenlerdir. Bugün eğitim alanında kim bir katkı sunuyorsa Allah ondan razı olsun” ifadelerini kullanırken AK Parti Grup Başkanvekili Fikret Yıldırım ise “Son 10 yıllık süreçte eğitime ciddi bütçeler ayrıldı. Katsayı eşitsizlikleri ortadan kaldırıldı. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin imkanları daha da artmış durumda” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”